Prize-winners 2020/21

6th September in School

Prize giving 2021

Alik Aleynik – Baccalaureate Science
Eliza Bavington - N5 Practical Cookery
Georgina Burns – Higher Philosophy
Georgina Burns - Pathways
Georgina Burns - Foundation Apprenticeship Business
Zuzannah Butkiewicz - Art Cup
Elena Cameron - N5 Administration & IT
Elena Cameron - N5 Health & Food Tech
Niamh Cameron – Higher Gaidhlig Fluent
Amy Cameron – NPA Customer Service
Jake Campbell – Endeavour Design & Technology
Beth Campbell – Higher Dance
Eve Campbell – Higher Administration & IT
Fergus Carmichael – Higher RMPS
Fergus Carmichael - Advanced Higher Biology
Grace Charlton – Higher Geography
Grace Charlton - Higher English
Oran Charlton - Advanced Higher Maths - FJ MacKenzie Prize
Domhnall Aonghas Colthart - N5 Practical Woodwork
Kyle Cooper - N5 Physical Education
Edward Coultham - N5 Application of Maths
Hannah Crowe - Business Education - Wiltshire Prize
Hannah Crowe – Higher History
Fiona Cruickshanks - N5 Modern Studies
Fiona Cruickshanks - N5 Gaelic Learners
Logan Cumming - N5 English
Savannah Devlin - Higher Business Management
Savannah Devlin – History - Rian MacAllister Award
Ailsa Dowd - Advanced Higher Geography
Ailsa Dowd – Higher Environmental Science
Bethany Dunlop - Advanced Higher Drama
Edie Elliott - N5 French
Edie Elliott - N5 Maths
Edie Elliott - N5 Chemistry
Luke Emsley - NPA Games Design
Robert Hadnagy - Advanced Higher Music
Rose Harper - Advanced Higher History
Claire Henderson – Higher Gaelic Learners
Ruby Heritage-Crabb - N5 Graphic Communication
Ruby Heritage-Crabb - N5 English
Ruby Heritage-Crabb - N5 Art & Design
Louise Herschy - N5 Administration & IT
Kate Home – Higher Physics
Dylan Howe - N5 Business Management
Dylan Howe - N5 Drama
Adam Hutchison - Alexander Macleod Memorial Award for Resilience
Patrick Hutchison - Advanced Higher English
Patrick Hutchison – Baccalaureate Science
Mo Inall – Higher Biology
Mo Inall – Higher Chemistry
Mairi Inglis – Higher Computing
Mairi Inglis – Higher Graphic Communication
Mairi Inglis – Higher Maths
Alice Jackson - Senior Geography - Carraig Gheal Trophy
Charlotte Jackson-Stark – Higher Graphic Communication
Harry Johnson - Advanced Higher Physics
Cameron Johnston - Pathways
Eva Joss – Higher - Physical Education - Moncrieff Cup
Clara Knox - SAMS Award for Achievement in Science
Koa Lutgert – Higher Art & Design
Mairi MacCorquodale - Higher Music
Isla MacGillivray - Terry Donovan Prize for Citizenship
Ellie MacGinty - Journalism
Jordan MacIntyre - N5 Application of Maths
Ishbel MacKay – Higher Drama - Ben Redfearn Award
Freya MacKechnie - Advanced Higher Modern Studies
Freya MacKechnie – Higher Health & Food Tech
Julia MacLeod - N5 Biology
Lauren MacLeod - N5 Gaidhlig Fluent
Ewan MacPherson - Chemistry - John Porter Award
Ewan MacPherson - DUXClaire McCaskill - Higher Modern Studies
Aoife McGuire - N5 Practical Cookery
Poppy McKillop – Higher Exercise & Fitness
Poppy McKillop - Sports Coaching - Jim Lay Award
Poppy McKillop - Terry Donovan Prize for Citizenship
Joshua Mitchell - N5 Music Tech
Owen Moran - N5 Practical Woodwork
Innes Munro – Higher Travel & Tourism
Ruairidh Munro – Higher Physical Education - Moncrieff Cup
Alice Pollard – Higher English
Katy Primrose - N5 History
Katy Primrose - N5 Dance
Kate Robertson – Higher French
Ashleigh Sim - N5 Business Management
Ashleigh Sim - N5 Maths
Charis Simpson - N5 RMPS
William Sykes - N5 Computing
Iona Thomson - N5 Music
Maisie Van Den Groenendaal - Higher RMPS
Bel Van Den Groenendaal - N5 Physics
Gregor Warnock - N5 Geography
Calum Warnock - Foundation Apprenticeship Engineering
Jaimee Yates - Advanced Higher Art & Design
Jaimee Yates – Higher Maths

Back to news